Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Konferencja IATUL

Start » O nas » Wydarzenia » Projekty » Konferencja IATUL

Konferencja IATUL

Konferencja IATUL — 2011 rok

W dniach 29 maja – 2 czerwca 2011 roku Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej była gospodarzem 32 konferencji International Association of Scientific and Technological University Libraries (Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotek Nauk Ścisłych i Uczelni Technicznych) zatytułowanej Libraries for an Open Environment: strategies, technologies and partnerships. Honorowy patronat nad konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbara Kudrycka, Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Włodzimierz Kurnik. Przewodniczącym Komitetu Programowego był Prorektor ds. nauki Prof. dr hab. Tadeusz Kulik.
Podczas trzydniowych obrad wygłoszono 29 referatów, zaprezentowano 10 posterów, odbyła się sesja panelowa oraz dyskusje warsztatowe. Tematyka spotkań koncentrowała się wokół następujących bloków tematycznych:
• Open Access w odniesieniu do środowiska bibliotek uczelnianych
• różne formy kształcenia: e-learning oraz blended learning
• nowe narzędzia pracy i rozwijanie umiejętności bibliotekarzy

W Konferencji uczestniczyło 131 osób z 24 krajów. Pełny program konferencji, wraz z tekstami referatów, prezentacjami oraz materiałami audio z sesji plenarnych jest dostępny w Internecie: http://www.bg.pw.edu.pl/iatul2011/proceedings/index.html .
Materiały te, zostały również zarchiwizowane i upowszechnione na DVD.
Informacja o konferencji była na bieżąco zamieszczana w portalu internetowym EBIB, a po jej zakończeniu opublikowana w zeszycie specjalnym Informacji BG oraz w formie sprawozdania w Przeglądzie Bibliotecznym nr 79 z. 3.

Projekt  dofinansowany ze środków MNiSW na działalność upowszechniającą naukę.