Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Enhancing scholarly communication

Start » O nas » Wydarzenia » Projekty » Enhancing scholarly communication

Enhancing scholarly communication

„Enhancing scholarly communication: National initiatives to manage research data in the V4 countries”  (2014)

W 2014 Biblioteka Główna wraz z University of Debrecen Library (lider projektu), Slovak Chemistry Library (Slovak University of Technology) i National Technical Library (Czechy, Praga) otrzymała z Funduszu Wyszehradzkiego (Standard Grant of International Visegrad Fund) na realizację projektu zatytułowanego: „Enhancing scholarly communication: National initiatives to manage research data in the V4 countries”. Celem projektu było przeprowadzenie badań w środowisku instytucji naukowych w celu określenia aktualnych warunków dostępności danych badawczych oraz powiązanych z nimi publikacji.

Wynikiem przeprowadzonych badań był raport, który w wersji skróconej był prezentowany w Pradze w październiku 2014 r. międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej szarej literaturze i repozytoriom 7th Annual Conference on Grey Literature and Repositories

Pełny tekst raportu dostępny jest  w wersji angielskiej na stronie projektu :