Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Mechanika

Beata Strzelichowska
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

profilowe bstrzelichowska
 

Aktualności

PROGRAM PUBLIKOWANIA OTWARTEGO SPRINGER

W dniu 15 lipca 2022 został wznowiony program publikowania otwartego Springer.

Program umożliwia autorom afiliowanym w polskich instytucjach akademickich publikowanie artykułów otwartych na licencji CC BY w czasopismach hybrydowych Springer.

Więcej informacji

springer IK

CAMBRIDGE UNIVERSITY PRESS - CZASOPISMA

Zapraszamy do skorzystania z serwisu wydawnictwa Cambridge University Press (CUP), który umożliwia dostęp do ok. 160 czasopism zawartych w kolekcji STM (Science, Technology, Medicine).

cambridge1234

DOSTĘP DO E-CZASOPISM WYD. SIGMA-NOT

Zapraszamy do skorzystania z dostępu do  e-czasopism wydawnictwa SIGMA-NOT. Uprawnionymi użytkownikami są pracownicy i studenci PW posiadający adres mailowy w domenie @pw.edu.pl. Więcej informacji.

sigma not1234

PROGRAM ANTYPLAGIATOWY ITHENTICATE

Biblioteka Główna zaprasza do skorzystania z programu antyplagiatowego iThenticate. Jest to projekt pilotażowy skierowany do pracowników/doktorantów prowadzących działalność naukową w Politechnice Warszawskiej. Program umożliwia weryfikację oryginalności dokumentu (głównie anglojęzycznego) przed opublikowaniem, poprzez porównanie z otwartymi zasobami Internetu oraz z bazami danych indeksowanymi przez iThenticate. Więcej informacji.

 

ithenticate

 

GRAMMARLY PREMIUM

Biblioteka Główna wykupiła roczny dostęp do Grammarly Premium. Jest to narzędzie do korekty błędów językowych w tekstach w języku angielskim. Grammarly sprawdza gramatykę, interpunkcję, stylistykę, ortografię. Więcej informacji.

 

grammarly

 

EBOOKPOINT BIBLIO

Zapraszamy do korzystania z platformy Ebookpoint BIBLIO (dawne NASBI). Jest to interdyscyplinarna biblioteka e-zasobów znanych wydawnictw, w tym grupy Helion, Packt Publishing, Oxford University Press. Więcej informacji.

 

ebookpoint

 


Polecam

IBUK Libra - baza umożliwia dostęp on-line do pełnych tekstów wielu ciekawych podręczników i pomocy naukowych.

Wydarzenia

  • XXIX Sympozjum Mechaniki Eksperymentalnej, Warszawa, 19.10.2022-22.10.2022. Więcej informacji.

Pomoce Naukowe

Źródła drukowane dostępne w zbiorach Biblioteki Głównej

Książki

Nowości w zbiorach Biblioteki Głównej

Polecam na stronie domowej Biblioteki zakładkę „Nowości wg działów”, gdzie są zamieszczone kwartalne zestawienia zakupionych książek drukowanych i z IBUK Libra. Więcej informacji

Polecam książki elektroniczne

Zadania egzaminacyjne z mechaniki teoretycznejCiecze elektro- i magnetoreologiczne oraz ich zastosowania w techniceDrgania i hałas

© 2023 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy