Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Koło SBP przy BG PW

Start » O nas » Koło SBP przy BG PW

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Głównej PW (Odział SBP w Warszawie, Okręg mazowiecki) zostało utworzone 28 listopada 2016 roku. Celem Koła jest prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej, promocja czytelnictwa i działań biblioteki BG PW, ożywienie współpracy z innymi jednostkami SBP oraz szerszym środowiskiem bibliotekarskim, rozwój zawodowy oraz doskonalenie kwalifikacji członków Koła.

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej
Pl. Politechniki 1
Pokój 161 b, c
telefon: +48 22 234 7300

Działalność:

Działalność edukacyjno-szkoleniowa

• 23.10.2019 - w ramach X Tygodnia Otwartej Nauki odbyło się seminarium ”Jak wspierać naukę i dydaktykę”  współorganizowane przez członków Koła SBP przy BG PW
  • 18.10.2019 - BG PW, Koło SBP przy BG PW oraz Clarivate zorganizowali wydarzenie In Cites Forum mające na celu wymianę doświadczeń związanych z bibliometrycznym zastosowaniem narzędzi analitycznych. Podczas spotkania możliwa była rozmowa z ekspertami zajmującymi się oceną dorobku naukowego, poznanie dobrych praktyk odnośnie stosowania wskaźników bibliometrycznych oraz poznanie planów wsparcia nowej parametryzacji z punktu widzenia firmy Web of Science.
  • 19.05.2017 - Wikiwarsztaty; zasady tworzenia haseł do Wikipedii, zagadnienia prawa autorskiego w kontekście modyfikacji haseł oraz praktyczne ćwiczenia konstruowania haseł od strony technicznej.
  • 14.02.2017 - Spotkanie wspomnieniowe poświęcone pamięci Dariusza Kuźmińskiego – współorganizacja wydarzenia wraz z Zespołem Historyczno-Pamiętnikarskim Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
  • 07.12.2016 - Współorganizacja Świątecznego Spotkania Opłatkowego (we współpracy z Zarządem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich). Podczas spotkania dokonano oficjalnej inauguracji działalności Koła SBP przy BG PW oraz wysłuchano prelekcji dotyczącej biografii Ireny Jarockiej, którą wygłosiła Mariola Pryzwan-Momot autorka książki „Wymyśliłam cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”.

Spotkania organizacyjne

• 22.02.2022 - Walne Zebranie Koła (online); wybór zarządu Koła oraz delegatów na oddziałowy zjazd SBP, sprawozdanie z działalności Koła
  • 25.10.2019 - spotkanie organizacyjne. Sprawozdanie z działań w roku 2019, ustalenie planów na rok 2020
  • 23.11.2018 - spotkanie organizacyjne. Sprawozdanie z działań w roku 2018, ustalenie planów na rok 2019