Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press

Start » Aktualności » Dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press

Dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press.
Wydawnictwo we współpracy z autorami i pracownikami naukowymi, publikuje szereg istotnych, aktualnych i wartościowych podręczników zaprojektowanych tak, aby wspierać potrzeby wykładowców oraz studentów w szerokim zakresie tematycznym.
Dostęp testowy obejmuje tytuły z zakresu takich tematów, jak m.in.:

• Art
  • Business and Management
  • Chemistry
  • Computer Science
  • Earth and Environmental Sciences
  • Engineering
  • General Science
  • Health and Medicine
  • Language and Linguistics
  • Law
  • Mathematics
  • Philosophy
  • Physics and Astronomy
  • Politics and International Relations

Dostęp testowy obejmuje wszystkie podręczniki (poza tymi, które mają oznaczenie „coming soon”).

Dostęp online do wybranego podręcznika działa bez logowania (po tym jak pojawi się prośba o logowanie należy kliknąć „continue with read-only access”), natomiast aby skorzystać z dodatkowych opcji takich jak: robienie notatek, zakreśleń, kopiowanie i drukowanie części tekstu, pobieranie plików na swoje urządzenie i praca w trybie offline należy założyć sobie bezpłatne konto (używające maila z domeną pw.edu.pl) i zalogować się.
Dostępna jest również aplikacja na urządzenia mobilne Cambridge Spiral, która umożliwia pracę offline z podręcznikami, dodanymi do naszej wirtualnej półki. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store.

Dostęp będzie aktywny do 31 marca 2023 dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.
Opinie na temat baz prosimy przesyłać za pomocą maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.