Przysposobienie biblioteczne dla studentów I roku

Zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2021 Rektora PW z dnia 30/03/2021 zaliczenie szkolenia jest obowiązkowe dla wszystkich studentów:

• pierwszego roku studiów pierwszego stopnia
  • pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich
  • pierwszego roku studiów magisterskich (którzy nie ukończyli wcześniej szkolenia na tej Uczelni).

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.

Instrukcja logowania do ekursu:

• Studenci studiów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia oraz pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich są automatycznie zapisani na kurs (widzą, że mają podpięcie w USOSweb).
  • Studenci, pierwszego roku studiów magisterskich (którzy nie ukończyli wcześniej szkolenia na tej Uczelni) oraz studenci, którzy nie zostali zapisani automatycznie na kurs proszeni są o kontakt z mailowy BG Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu zapisania na kurs.

Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie (https://moodle.usos.pw.edu.pl) według poniższej instrukcji:

1. Wybierz "Zaloguj się" (w prawym górnym rogu ekranu)
  2. Wybierz logowanie z wykorzystaniem kont ogólnopolitechnicznych USOSW
  3. Login i hasło są takie same jak do systemu USOSWeb
  4. Wprowadź swój login: numer PESEL lub adres email podany przy rekrutacji (bądź identyfikator uzyskany w dziekanacie właściwego wydziału w przypadku osób, które nie posiadają numeru PESEL)
  5. Wprowadź swoje hasło do USOSWeb. Studenci, którzy logują się po raz pierwszy do USOSWeb wpisują hasło z systemu Rekrutacja PW.
  6. Wybierz kurs 4310-00000-I0P-0001 # CWI # Przysposobienie biblioteczne - Ćwiczenia (https://moodle.usos.pw.edu.pl/course/view.php?id=179)

Uwaga!
Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, spróbuj odzyskać je samodzielnie, wykonując procedurę odzyskiwania w aplikacji dostępnej pod adresem (link resetowania hasła). W przypadku braku wystarczających danych w systemie, bądź braku możliwości samodzielnego odzyskania hasła, należy zgłosić się do Dziekanatu Swojego Wydziału.

• Studenci, którzy zostali zapisani ręcznie przez BG - kurs dostępny następnego dnia roboczego po godz. 11.00.

Zaliczenia pojawią się w USOSweb w drugiej połowie listopada.

Istnieje możliwość przepisania zaliczenia szkolenia bibliotecznego dla studentów, którzy realizowali szkolenie w poprzednich latach lub na innym wydziale PW. W tym celu należy wypełnić formularz (dostępny po zalogowaniu się na uczelniane konto Office 365). Nie przepisujemy zaliczeń ze studiów inżynierskich na magisterskie. Uwaga! zgłoszenia po 12 grudnia zostaną wpisane do USOSweb po 25 stycznia.