Dostęp testowy do kolekcji czasopism z rodziny Science
Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej z przyjemnością informuje o uzyskaniu dostępu testowego do kolekcji czasopism z rodziny Science (zakładka Journals).
Czasopisma z rodziny Science zawierają najlepsze prace badawcze z różnych dziedzin nauki które należą do najczęściej cytowanych na świecie.
Każde z czasopism charakteryzuje się interdyscyplinarnym zakresem, rygorystycznym, ale sprawnym procesem recenzji oraz publikowaniem badań wspierających otwarty dialog wśród różnorodnej grupy czytelników.
W ramach testu dostęp do następujących tytułów czasopism z rodziny Science:
- Science Robotics - wiodące czasopismo dla inżynierów, naukowców i liderów branży, prezentujące najnowsze osiągnięcia w robotyce – od teorii po realne zastosowania. Publikuje badania o wysokim wpływie w obszarach takich jak: AI, pojazdy autonomiczne, biomateriały, humanoidy, roboty medyczne, edukacyjne i inne.
- Science Immunology - czołowe czasopismo dla badaczy i lekarzy zajmujących się immunologią, onkoimmunologią, autoimmunizacją, transplantologią i chorobami zakaźnymi. Publikuje przełomowe badania w takich obszarach jak immunoterapia, przeciwciała, cytokiny i mechanizmy obronne organizmu.
- Science Signaling - kluczowe czasopismo dla naukowców i studentów biologii, chemii, farmakologii i medycyny, a także badaczy z branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Publikuje przełomowe badania w takich obszarach jak biochemia, biologia komórkowa i molekularna, immunologia, farmakologia, neurobiologia i medycyna.
- Science Translational Medicine - czołowe czasopismo dla badaczy i lekarzy łączących naukę z praktyką kliniczną. Publikuje przełomowe badania w takich dziedzinach jak medycyna genomiczna, immunoterapia, inżynieria tkankowa, diagnostyka, terapia chorób nowotworowych, neurodegeneracyjnych, metabolicznych i zakaźnych.
Dostęp będzie aktywny do 6 czerwca 2025 r. dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym.
Zachęcamy wszystkich badaczy, doktorantów i studentów do testowania tej bazy oraz dzielenia się swoimi wrażeniami. Państwa opinie pomogą nam lepiej dostosować zasoby biblioteczne do potrzeb społeczności akademickiej.
Uwagi można przesłać za pomocą ankiety