strona startowa witryny Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - BCPW - informacje dla autorów

Start » BCPW - informacje dla autorów

BCPW - informacje dla autorów

Biblioteka Cyfrowa Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Cyfrowa PW gromadzi i udostępnia dzieła o znaczeniu historycznym dla rozwoju myśli naukowej i technicznej w Polsce i w świecie oraz istotne przykłady zastosowań techniki, dorobek pracowników i studentów naszej uczelni od jej początków, źródła do jej dziejów, a także podręczniki, skrypty, dokumenty związane z działaniem PW, oraz varsaviana i zdigitalizowane fotografie ze zbiorów naszej Biblioteki.

Biblioteka Główna PW oferuje bezpłatną usługę zamieszczania na serwerze BG PW i udostępniania w Bibliotece Cyfrowej PW, w określonym przez autora zakresie (bez ograniczeń lub tylko dla pracowników i studentów PW), wersji elektronicznych publikacji i preprintów autorstwa pracowników, doktorantów i studentów PW.
Oferowany system jest stabilny, łatwo dostępny i stwarza możliwość szerokiej promocji przygotowanych materiałów (jeśli autor wyrazi zgodę na ich udostępnienie w otwartym Internecie).

Przed umieszczeniem utworu w BCPW musi zostać podpisana umowa między Autorem a Biblioteką Główną PW, w której Autor wyraża zgodę na umieszczenie utworu w Bibliotece Cyfrowej PW.
Tekst umowy dostępny jest TUTAJ

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 22 234 5113

BCPW - informacje techniczne

© 2024 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy | Mapa strony