Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Seminarium OMEGA-PSIR 2020

Start » Aktualności » Seminarium OMEGA-PSIR 2020

Seminarium OMEGA-PSIR 2020

Politechnika Warszawska
Instytut Informatyki Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Biblioteka Główna oraz Sages
zapraszają do wzięcia udziału
w seminarium OMEGA-PSIR

„VII Ogólnopolskie Seminarium użytkowników Uczelnianych Baz Wiedzy"

7-10 grudnia 2020 roku

Cykliczne seminaria prezentujące rozwój oprogramowania Uczelnianej Bazy Wiedzy Omega-PSIR są miejscem spotkań przedstawicieli świata nauki, pracowników bibliotek oraz osób tworzących systemy informacji o nauce. Ich celem jest wymiana doświadczeń twórców systemów oraz ich użytkowników, pracowników nauki oraz przedstawicieli instytucji gromadzących dane o dorobku nauki polskiej.

Tegoroczne spotkanie poświęcone będzie różnym aspektom związanym z wdrożeniem systemu typu CRIS (Current Research Information System) w uczelni, z naciskiem na zagadnienia związane z procesem ewaluacji jednostek naukowych. Zaprezentowane będą prace OPI nad systemami służącymi do ewaluacji za lata 2017-2021 r. Przedstawimy także narzędzia oprogramowania OMEGA-PSIR wspomagające na uczelni procesy związane z ewaluacją, takie jak obliczanie dorobku indywidualnego i zbiorowego, identyfikowanie zagrożeń związanych z zaniżeniem oceny, czy integrację z systemami centralnymi.

Seminarium będzie miało formę wykładowo –dyskusyjną. Organizatorzy przewidują panel dyskusyjny poruszający problemy związane z organizacją raportowania dorobku. Przewidujemy też dyskusję nad rolą systemów typu CRIS w obsłudze projektów badawczych na uczelni. Dyskusja i wynikające z niej postulaty będą inspiracją do dalszego rozwoju oprogramowania OMEGA –PSIR.

PROGRAM i REJESTRACJA