Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Writefull - dostęp testowy

Writefull to narzędzie służące do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Nie jest to program antyplagiatowy. Różni się on od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, stylistykę, ortografię, proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, dane odnośnie analizowanych tekstów nie są przez system gromadzone i przechowywane.

Writefull umożliwia korzystanie z dodatków dla programów Word i Overleaf, które działają bezpośrednio podczas pisania tekstów odpowiednio w edytorze tekstu Word i edytorze LaTeX Overleaf. Do analizy już przygotowanych tekstów dostępna jest internetowa usługa Writefull Revise. Ostatnia opcja to Writefull Cite, która pozwala na zidentyfikowanie cytowanych fragmentów tekstu z brakującym zapisem bibliografii.

Analiza dokumentów w formacie PDF nie jest możliwa.

Dostęp testowy jest aktywny do 16 grudnia dla wszystkich studentów i pracowników PW po założeniu indywidualnego konta z adresem mailowym w domenie @pw.edu.pl

Więcej informacji w Writefull for Insititution i Writefull for Word

Po zainstalowaniu wtyczki, np. w MS Word należy kliknąć „Sign in”, założyć konto za pomocą opcji „Don’t have an account?”, podając adres email w domenie @pw.edu.pl

Writefull zakladanie konta

Oceń narzędzie wypełniając krótką ankietę (4 pytania)

 

© 2020 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy