Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

X Jubileuszowy Warszawski Piknik Archiwalny

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Jubileuszowy X Warszawski Piknik Archiwalny, organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów.

W tym roku nasza Biblioteka przygotowała wystawę planszową pt.: „Znalezione za regałem… Adam Kolitowski. Prace studenta z przełomu XIX/XX w.” przedstawiającą nieznane szerszej publiczności prace zaliczeniowe (semestralne i dyplomowe, rysunki inżynieryjne i architektoniczne) studenta Wydziału Mechanicznego Instytutu im. Cara Mikołaja (późniejszej Politechniki Warszawskiej). Prace te zostały odnalezione w Bibliotece podczas remontu w latach 90. ubiegłego stulecia. Temat wystawy nawiązuje do hasła tegorocznej edycji Pikniku Archiwalnego „Skarby archiwów”.

Warszawski Piknik Archiwalny odbędzie się 8 czerwca 20019 r., w Pałacu Staszica w Warszawie, wystawy można oglądać w godzinach 11.00-17.00.

Program imprezy dostępny jest na stronie: http://archiwum.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=385:zapraszamy-na-jubileuszowy-x-piknik-archiwalny&catid=9&Itemid=145

Zapraszamy.

Wystawa ta jest już dostępna w Bibliotece Cyfrowej PW pod linkiem: http://bcpw.bg.pw.edu.pl/dlibra/docmetadata?id=8516

 

© 2022 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy