strona startowa witryny Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Przysposobienie biblioteczne - ekurs

Start » Aktualności » Przysposobienie biblioteczne - ekurs

Przysposobienie biblioteczne - ekurs

Informujemy, że ekurs Przysposobienie biblioteczne będzie dostępny dla wszystkich wydziałów w terminie 24 lutego - 28 kwietnia br.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 24/2021 Rektora PW z dnia 30/03/2021 zaliczenie szkolenia jest obowiązkowe dla wszystkich studentów:

 • pierwszego roku studiów pierwszego stopnia
 • pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich
 • studiów drugiego stopnia, którzy nie zaliczyli szkolenia w PW

Przysposobienie biblioteczne jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Leon Politechniki Warszawskiej. Każdy uczestnik kursu musi samodzielnie zalogować się na platformie LeOn PW we wskazanych dniach i wykonać ekurs. Szkolenie trwa około godziny, składa się z materiałów informacyjnych oraz obowiązkowego testu.

Zapisy:

 • Studenci pierwszego roku studiów pierwszego stopnia oraz pierwszego roku studiów jednolitych studiów magisterskich są automatycznie zapisani na kurs w USOSweb.
 • Studenci, pierwszego roku studiów magisterskich II stopnia (którzy nie ukończyli wcześniej szkolenia na tej Uczelni) oraz studenci, którzy nie zostali zapisani automatycznie na kurs muszą się zapisać się przez rejestrację na przedmiot w USOSweb. Należy kliknąć "Zarejestruj" (rejestracja do Grupy dodatkowej 21). Dostęp do kursu będzie aktywny następnego dnia roboczego po zapisaniu się w USOS po godz. 10:00. Jeżeli nie możesz się samodzielnie zapisać skontaktuj się: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Instrukcja logowania się na platformie:

 1. Wejdź na stronę startową platformy
 2. Wybierz "Zaloguj się" (w prawym górnym rogu ekranu), a następnie kliknij "Zaloguj się na platformie"
 3. Login i hasło są takie same jak do systemu USOSWeb
 4. Wprowadź swój login: numer PESEL lub adres email podany przy rekrutacji (bądź identyfikator uzyskany w dziekanacie właściwego wydziału w przypadku osób, które nie posiadają numeru PESEL)
 5. Wprowadź swoje hasło do USOSWeb. Studenci, którzy logują się po raz pierwszy do USOSWeb wpisują hasło z systemu Rekrutacja PW.
 6. Wybierz kurs Przysposobienie biblioteczne - Ćwiczenia

Uwaga!

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, spróbuj odzyskać je samodzielnie, wykonując procedurę odzyskiwania w aplikacji dostępnej pod adresem (link resetowania hasła). W przypadku braku wystarczających danych w systemie, bądź braku możliwości samodzielnego odzyskania hasła, należy zgłosić się do Dziekanatu Swojego Wydziału.

Przepisywanie zaliczeń z poprzednich lat:

Studenci, którzy wykonali ekurs szkolenie biblioteczne w PW w poprzednich latach (2014-2023), mogą przepisać zaliczenie.

 • Osoby, które chcą przepisać zaliczenie ekursu z poprzednich lat (2014-2023) muszą być zarejestrowane na przedmiot w bieżącym semestrze – patrz sekcja ZAPISY
 • Prośby o przepisanie należy zgłaszać za pośrednictwem maila na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz także: Przysposobienie biblioteczne

© 2024 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy | Mapa strony