Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Wydziału Chemicznego

Kontakt
Gmach Chemii, ul. Noakowskiego 3, 00-664 Warszawa

  • Wypożyczalnia Studencka I piętro, pok. 160:
    tel. 22 234 6008
  • Czytelnia Naukowa I piętro, pok. 157:
    tel. 22 234 7280, 7809
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00-19:00
sob. 9:00-15:00
niedz. - nieczynne

wch poziom
 

Aktualności

Uwaga!

W dniach 24-25 października 2018 r. Czytelnia Naukowa w Filii BG PW - Bibliotece Wydziału Chemicznego będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

Zapisy dla studentów i przysposobienie biblioteczne
Zapisy dla studentów (rejestracja konta bibliotecznego) odbywają się w Czytelni Naukowej (I piętro, p. 157).
Do zapisu potrzebna jest Elektroniczna Legitymacja Studencka oraz wypełniona deklaracja z nowym hasłem do konta. Deklaracje dostepne są w Bibliotece.

Przysposobienie biblioteczne dla studentów jest prowadzone drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki WarszawskiejZgodnie z Zarządzeniem Rektora PW zaliczenie szkolenia jest obowiązkowe dla wszystkich studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia PW oraz studentów pierwszego roku studiów magisterskich (którzy nie ukończyli szkolenia na tej Uczelni). Więcej informacji.

prof. Ignacy Mościcki - upamiętnienie

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski przed Gmachem Technologii Chemicznej Politechniki Warszawskiej ponownie stanie pomnik prof. Ignacego Mościckiego. Inicjatywę jego rekonstrukcji podjął Komitet Organizacyjny powołany przez prof. Jana Szmidta, Rektora Politechniki Warszawskiej. Więcej inormacji tutaj.

Przy tej okazji zachęcamy do zapoznania się z piśmiennictwem prof. Ignacego Mościckiego. W Bibliotece Cyfrowej PW opublikowano zestawienie bibliograficzne wraz z pełnymi tekstami wybranych publikacji.

Nowy dział N

Na półkach z książkami w Bibliotece (w Wolnym Dostępie w Czytelni) można znaleźć nowy dział  N - Nauki biologiczne. Biotechnologia. Medycyna.

Zachęcamy do przeglądania jego treści i korzystania ze zbiorów.

Zmiany organizacyjne w Bibliotece

Z powodu remontu Gmachu Chemii nastąpiły zmiany w funkcjonowaniu Biblioteki. 

Lokalizacja Wypożyczalni Studenckiej z książkami udostępnianymi na 5 miesięcy to I piętro, p. 160. Tutaj użytkownicy mogą odebrać także książki zamówione elektronicznie z magazynów zamkniętych - na 3 miesiące (zamówienie realizowane w czasie 3 dni roboczych).
Czytelnia Naukowa ze zbiorami z Wolnego Dostępu znajduje się na I piętrze w p. 157. Tutaj zlokalizowano książki do skorzystania na miejscu - czerwona etykieta i do wypożyczenia na 1 miesiąc - zielona etykieta.
Użytkownicy mają także dostęp do czasopism polskich - na miejscu oraz dostęp do czasopism zagranicznych (zbiory w zamkniętych magazynach bibliotecznych), udostępnianych na miejscu zgodnie z zamówieniem, w czasie 3 dni roboczych. Dostęp do tej części zbiorów Biblioteki jest nadal utrudniony.

O zmianach w funkcjonowaniu Biblioteki będziemy informować na stronie internetowej Biblioteki, na Twitterze oraz na facebook'u BG PW.

Kontakt z Biblioteką:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel.: 22 234 7280 lub 22 234 6008

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

© 1998-2018 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy

facebook bg pw youtube bg pw baza wiedzy pw blog biblioteki rss logo szare