Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej - Biblioteka nieczynna 12.03-31.05

Start » Aktualności » Biblioteka nieczynna 12.03-31.05

Biblioteka nieczynna 12.03-31.05

Z uwagi na rozwój sytuacji epidemiologicznej, w związku z Zarządzeniami Rektora PW nr 16/2020, 23/2020 oraz 30/2020 Biblioteka Główna, filie oraz biblioteki domów studenckich będą nieczynne od 12 marca do 31 maja.
W wyniku Zarządzeń Rektora PW nr 19/2020, 20/2020, 24/2020 i 29/2020 w sprawie czasowego ograniczenia obowiązku świadczenia pracy na terenie Politechniki Warszawskiej zawieszona zostaje usługa udzielania informacji telefonicznej. Prosimy o kontaktowanie się z Biblioteką drogą mailową.

Konto biblioteczne:

• terminy zwrotów wypożyczonych dokumentów bibliotecznych, których data zwrotu przypadała na dni 12 marca - 21 czerwca,  zostały przesunięte na 22 czerwca
  • opłaty za przetrzymanie wypożyczonych dokumentów bibliotecznych w okresie od 11 marca do 31 maja nie są naliczane,
  • karty obiegowe - Biblioteka na prośbę Działu Ewidencji Studentów będzie udzielała informacji o rozliczeniu drogą e-mailową,
  • w przypadku utraty hasła należy skorzystać z usługi zdalnego resetowania hasła
  • w przypadku problemów z kontem bibliotecznym prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamówienia:

• składanie zamówień na dokumenty biblioteczne zostało wstrzymane,
  • realizacja zamówień na kopie cyfrowe (za pośrednictwem Libsmart Copy oraz zamówień składanych na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) zostaje wstrzymana do 31 maja.

Zasoby elektroniczne:

• zapraszamy do korzystania z naszych e-zasobów:
  • jeśli jesteś pracownikiem naukowym, naukowo-dydaktycznym lub pracownikiem dydaktycznym, nie zdążyłeś założyć konta bibliotecznego i chcesz uzyskać zdalny dostęp do e-zasobów:
    • upewnij się, że Twój profil w systemie USOSweb zawiera adres mailowy w domenie pw.edu.pl ; w razie problemów z samodzielnym uzupełnieniem profilu skorzystaj z pomocy Service Desk Centrum Informatyzacji PW - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    • następnie zgłoś mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. potrzebę założenia konta bibliotecznego
    • Twoje konto biblioteczne zostanie utworzone w oparciu o dane systemu USOS, a informacje o logowaniu przekażemy w mailu zwrotnym
  • jeśli jesteś studentem zarejestrowanym w USOS PW (studenci I i II stopnia, doktoranci), nie zdążyłeś aktywować konta bibliotecznego i chcesz uzyskać zdalny dostep do e-zasobów, powinieneś skorzystać z usługi zdalnego resetowania hasła:
    • jako login podaj numer albumu bądź kod kreskowy legitymacji studenckiej,
    • po chwili otrzymasz wiadomość mailową z linkiem do resetowania hasła (adres mailowy, na który system biblioteczny wysyła link, jest tożsamy z adresem zdefiniowanym w systemie USOS),
    • uzyskanie tą drogą nowego hasła pozwoli Ci skorzystać z naszych e-zasobów;
  • w przypadku problemów z dostępem do e-zasobów prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • w przypadku pytań związanych z wyszukiwaniem w bazach prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.