Digitalizacja na zamówienie

 
Biblioteka Główna oprócz możliwości samodzielnego kopiowania na skanerach samoobsługowych oferuje usługę zdalnego zamawiania kopii z katalogu - Libsmart Copy oraz profesjonalne kopiowanie w wysokiej jakości.
 

Usługa LIBSMART Copy

 
LIBSMART Copy jest serwisem zdalnego zamawiania kopii cyfrowych z tradycyjnych materiałów bibliotecznych (książka, numer czasopisma, artykuł itp.). Aplikacja jest zintegrowana z komputerowym systemem bibliotecznym.
 
Zamówienie cyfrowej kopii:
 • Wejdź do katalogu - znajdź czasopismo lub książkę
 • Kliknij przycisk 'Zamów kopię cyfrową' (jeśli brak przycisku przy opisie publikacji, to oznacza, że nie mozna zamówić kopii)
 • Zaloguj się i wypełnij elektroniczny formularz (musisz założyc konto - jeśli go nie masz)
 • Na formularzu zamówienia musisz wypełnić wszystkie pola obowiązkowe, w tym podac strony 'od - do'
 • Po otrzymaniu do zatwierdzenia wyceny sporządzenia kopii cyfrowej (0,60 zł za stronę skanu) - zatwierdzasz lub rezygnujesz (masz na to 3 dni)
 • Wykonanie zamówienia opłacasz zdalnie – masz na to 5 dni
 • Pobierasz plik – możesz to zrobić w ciągu 10 dni – nie dłużej
Z usługi kopiowania wyłączone są prace doktorskie i habilitacyjne.
Usługa obejmuje zbiory Biblioteki Głównej, których stan pozwala na wykonanie skanów.
Płatności realizowane są on-line we współpracy z portalem transakcji elektroniczmych - PayU.

Wykonywanie profesjonalnych kopii cyfrowych

Biblioteka Główna dysponuje specjalistycznymi skanerami dziełowymi i przelotowymi. Oferujemy, poza bezpłatnym samoobsługowymi skanerami (II i III piętro) i usługą Libsmart Copy, profesjonalną digitalizację książek, czasopism, rękopisów, fotografii i innych dokumentów.
Wykonywane są na zamówienie kopie cyfrowe ze zbiorów własnych oraz powierzonych materiałów (po uzgodnieniu warunków zamówienia). Skanowanie materiałów ze zbiorów specjalnych jest droższe, zgodnie z cennikiem z 12.10.2018 r.  Oferujemy też obróbkę cyfrową, zapis w dokumentach PDF, OCR, skanowanie slajdów i fotografii.
Skanujemy dokumenty w formatach od B5 do A3 (skanowanie czarno-białe i kolorowe). Formaty i ceny wg cennika.

Zamówienie na dokumenty ze zbiorów Biblioteki można złożyć pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na miejscu w Pracowni Digitalizacji (pok. 74 Gmach Główny). W zamówieniu należy określić dokument źródłowy, podać format plików cyfrowych i sposób odbioru: poczta elektroniczna (do 4MB) lub kopia cyfrowa na CD/DVD.

 

Odbiór i płatność

Informację o wysyłce przekazujemy pocztą elektroniczną. Prosimy o bezwzględne potwierdzanie przyjęcia przesyłki, także listem elektronicznym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Na życzenie przesyłamy materiał nagrany na płytę CD pocztą konwencjonalną lub przechowujemy do osobistego odbioru w Pracowni Digitalizacji.
W zamówieniu należy określić tryb odbioru i tryb płatności. Materiał wysyłamy w pliku pocztą elektroniczną, a fakturę VAT zwykłą pocztą. Na zamówienia z Politechniki Warszawskiej wystawiamy faktury wewnętrzne. Należność przyjmujemy przelewem na konto:
Bank PEKAO S.A. IV Oddz. Warszawa 81124010531111000005005664
NIP: 525-000-58-34
Bardzo prosimy o podanie numeru faktury na przelewie.
Uwaga:
 • Przy zamówieniu na kwotę powyżej 50 zł może być wymagana wpłata zaliczki.
 • Przy odbiorze w Pracowni Digitalizacji płatność w gotówce musi zostać dokonana w dziale finansowym BG PW,  wystawiony zostanie dowód wpłaty, a na żądanie - faktura.
 • Planując kolejne zamówienia, można wybrać rozliczenie w cyklu miesięcznym. Wystawimy wówczas fakturę z końcem miesiąca kalendarzowego za wszystkie zamówienia zrealizowane w ciągu tego miesiąca i oczekujemy wpłaty przelewem.
 • Płatności regulowane są wg cennika. Przy zamówieniach nietypowych cena ustalana jest indywidualnie.
  Kopia cyfrowej wersji książki pochodzącej ze zbiorów Biblioteki może zostać wykorzystana do potrzeb Biblioteki - jako publikacja elektroniczna w Bibliotece Cyfrowej PW.