Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Polska lat 60. XX wieku na fotografiach lotniczych

Zapraszamy na wystawę plakatową "Polska lat 60. XX wieku na fotografiach lotniczych" ulokowaną na I piętrze Gmachu Głównego PW. Wystawa jest podsumowaniem realizowanego w 2018 r. projektu „Opracowanie i digitalizacja zespołu archiwalnych fotografii lotniczych”, dofinansowanego ze środków MNiSW na upowszechniania nauki (544/P-DUN/2018).  W ramach zadania zeskanowano zestaw wyselekcjonowanych 2 tysięcy archiwalnych zdjęć  lotniczych,  wykonanych na terenie Polski w latach 50-70. ubiegłego wieku.

Fotografie pochodzą z dawnej fototeki tworzonej w latach  1949-1974 w Pracowni  Dokumentacji Ikonograficznej i Kartograficznej Instytutu  Urbanistyki i Architektury. Fotografie  te pełniły rolę materiału badawczego, służącego  do analiz i opracowań   z dziedziny planowania  przestrzennego. Obecnie stanowią część zbiorów specjalnych Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej.

Zdigitalizowane fotografie zostały udostępnione w Cyfrowej Kolekcji Zbiorów Specjalnych, działającej w sieci lokalnej, na terminalu w Wolnym Dostępie (II piętro).

Plakaty można oglądac do końca stycznia, a w wersji cyfrowej w Bibliotece Cyfrowej PW.

© 1998-2019 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Redaktor | Polityka prywatności | Linki dla bibliotekarzy

facebook bg pw youtube bg pw baza wiedzy pw blog biblioteki rss logo szare