Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

Pathway Studio

Biblioteka Główna otrzymała testowy dostęp do bazy  Pathway Studio.

Jest to baza substancji  biologicznych. Posiada narzędzia do wizualizacji szlaków biologicznych, dzięki czemu daje możliwość zgłębiania interakcji na poziomie komórkowym, a także odkrywania związków przyczynowo-skutkowych w procesach biologicznych. Takie informacje pomagają zrozumieć mechanizmy biologiczne odpowiadające między innymi za rozwój chorób, a także za reakcję na określone leczenie farmakologiczne. Pathway Studio pozwala na analizę oraz wizualizację mechanizmów chorób, ekspresji genów, a także danych dotyczących proteomiki oraz przemian metabolicznych. Baza obejmuje informacje pochodzące z przeszło 10 tysięcy czasopism, a także z ponad 24 milionów abstraktów (PubMed) oraz blisko 170 tysięcy testów klinicznych.


Baza będzie dostępna od 15 marca do 14 kwietnia br. w ramach testu dla wszystkich użytkowników, z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW. Do skorzystania z Pathway Studio konieczna jest rejestracja, czyli założenie swojego indywidualnego konta. W tym celu należy kliknąć w link „Register” dostępny w bazie poniżej okna logowania, wypełnić pola formularza i zaakceptować warunki licencji.
Jeżeli użytkownik jest już zarejestrowany w bazie Scopus lub Reaxys, należy zalogować się na to samo konto. Ponowna rejestracja nie jest potrzebna.

Opinie na temat bazy prosimy przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BG PW na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 1998-2018 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Webmaster | Redaktor | Linki dla bibliotekarzy

facebook bg pw youtube bg pw baza wiedzy pw blog biblioteki rss logo szare