Logo PW
Logo Biblioteki Głównej Politechniki Warszawskiej

Biblioteka Główna
Politechniki Warszawskiej

PatentPak i MethodsNow

Biblioteka Główna uruchomiła dostęp testowy do nowych narzędzi na platformie SciFinder – PatentPak i MethodsNow.

PatentPak służy do efektywnego przeglądania zasobów patentowych z zakresu chemii i nauk pokrewnych. Daje możliwość przeszukiwania pełnych tekstów patentów. Pozwala na lokalizację substancji chemicznej w obrębie danego dokumentu patentowego oraz na szybkie dotarcie do dokumentów patentowych w różnych językach, w ramach rodziny patentowej. Narzędzie PatentPak jest dostępne w bazie SciFinder. Więcej informacji tutaj: film [2 min].
Dostęp dla wszystkich użytkowników z komputerów w sieci PW oraz z dowolnego komputera dla użytkowników zarejestrowanych w zintegrowanym systemie bibliotecznym PW.

MethodsNow to narzędzie służące do wyszukiwania metod analitycznych dotyczących m.in. produktów spożywczych, wody, składu produktów naturalnych. W przejrzysty sposób prezentuje procedury analityczne, wskazując – materiały, warunki, aparaturę. Jest ono dostępne po zalogowaniu się na swoje indywidualne konto, przy czym login i hasło jest takie samo jak w bazie SciFinder. Więcej informacji tutaj: film [2 min]. Dostęp tylko z komputerów w sieci PW.

Narzędzia będą dostępne w ramach testu od 13 marca do 12 kwietnia br.

Opinie na temat narzędzi można przesyłać do Oddziału Informacji Naukowej BGPW na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

© 1998-2018 Politechnika Warszawska,

Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej, Pl. Politechniki 1, 00-661 Warszawa

Webmaster | Redaktor | Linki dla bibliotekarzy

facebook bg pw youtube bg pw baza wiedzy pw blog biblioteki rss logo szare